Історія позашкільного навчального закладу на Великоберезнянщині розпочалася ще 1 січня 1948 року, коли був створений Будинок піонерів.
Відтоді було багато віх на шляху становлення та оновлення нашого закладу.
В 90-ті роки була проведена реорганізація Будинку піонерів, в результаті якої розпочав свою роботу районний Центр позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом.
З грудня 2008 року Центр переведений в окреме приміщення (колишня будівля початкових класів Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ст..). До послуг педагогів та вихованців методичний кабінет, сучасний комп’ютерний клас з доступом до мережі Інтернет, зала для масових заходів та гурткові кімнати.
Сьогодні Центр — це комплексний навчально-виховний заклад з широким спектром напрямів діяльності, визначених Законом України «Про позашкільну освіту». Навчання у Центрі поглиблює знання, які отримують діти у школі, розвиває комунікативні навички та сприяє процесу виховання. Центр допомагає дітям та підліткам засвоїти духовні цінності й моральні норми, розширює можливості компетентного вибору ними життєвого шляху.
У Центрі працює 34 гуртки, з них — 16 на базах шкіл району, об’єднюючи до 707 вихованців. Тут створено належні умови для самореалізації дитини, позашкільна освіта надається за різними напрямами: художньо-естетичним, науково-технічним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним, спортивним та соціально-реабілітаційним.
У Центрі успішно працюють гуртки музичного напрямку: солістів, вокальний гурт та фольклорний ансамбль «Джерельце».
Фонтан творчості вирує в гуртках образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва: «Юний художник», «Чарівні акварелі», бісероплетіння , кераміка та «Декоративний дизайн».
Багатьох дітей приваблює сила танцю, його граційність, що дарує дітям відчуття щастя, свободи польоту і радості. Майстерністю хореографії оволодівають діти в танцювальному гуртку «Дзвіночок».
Розкриває таємниці внутрішнього світу дитини, формує чуттєвість і бачення оточуючого середовища, сприяє духовному, емоційному та інтелектуальному розвитку гурток лялькового театру «Світлячок».
Керівники гуртків науково-технічного напрямку ставлять перед собою завдання запалити вогник цікавості в учнів, пробудити інтерес до комп’ютерної техніки, авіамоделювання, фольклористики, історії рідного краю, навчити логічно мислити, аналізувати, робити висновки, стимулювати до самостійного здобуття знань.
Талановиті й натхненні педагоги допомагають вихованцям зробити правильний вибір сфери власного розвитку, складають навчальні програми з авторським компонентом, упроваджують інноваційні форми навчання, що сприяють розвитку життєвої компетенції вихованців.
Важливе місце в житті нашого закладу займає туризм та краєзнавство. На заняттях гуртків спортивного туризму, пішохідного туризму та краєзнавства вихованці поглиблюють свої знання про природу й історію рідного краю, здобувають спеціальні знання й уміння зі спортивного та пішохідного туризму.
Масові заходи, які проводяться в нашому закладі, розраховані на різновікову аудиторію, різноманітні за формою та змістом: це конкурсні, пізнавальні та розважальні програми, виставки дитячих робіт.
Щороку кінцем травня гуртківці закладу радо демонструють свою творчість, діляться своїми досягненнями та здобутками перед широкою аудиторією — педагогами, батьками та друзями.
У перший день літа зустрічаємо одне з милих свят — Міжнародний День захисту дітей. Вихованці гуртків художньо-естетичного напрямку готують концертну програму.
Центр організовує і проводить і районні масові заходи: конкурс дитячої творчості «Знай і люби свій край», новорічно-різдвяна виставка «Новорічний подарунок», конкурс малюнка, присвяченого миру і безпеці в Україні і інші.
Вихованці закладу є також активними учасниками та переможцями обласних конкурсів, виставок та змагань.