Субота, 23.11.2024, 14:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Великоберезнянський ЦПР

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу

Гра Сокіл (Джура)

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо організації та проведення І районного (міського) етапу

 та підготовки роїв (команд) до ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

у 2018 році

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра „Сокіл” („Джура”) була запроваджена в середовищі учнівської молоді наказом Міністерства освіти і науки України № 855 від 25.12.03 р. „Про затвердження Положення про дитячо-юнацьку військово-спортивну патріотичну гру „Сокіл” („Джура”) Українського козацтва”. З липня 2012 року діє нове положення про гру „Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру „Сокіл” („Джура”)” (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.08.2012 № 687).

Сьогодні ведеться активна робота над покращенням існуючої нормативно-правової бази гри. Наказом Міністерства освіти і науки України 31.03.2014 № 276 „Про внесення змін до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру „Сокіл” („Джура”) було зобов’язано всіх суб’єктів гри щорічно проводити фінальні змагання на всіх етапах (районному, обласному і всеукраїнському). Таким чином учасники гри отримали додаткову мотивацію для активізації своєї діяльності. За таких умов можна бути впевненими, що гра буде надалі знаходити все більше своїх прихильників серед молоді, в середовищі освітян, в органах державної та місцевої влади.

На сьогодні основна робота з впровадження та поширення гри „Сокіл” („Джура”) здійснюється Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України спільно з Радою козацьких отаманів України та Міжнародною благодійною установою „Центр Національного Відродження” при сприянні Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. За цей час гра „Сокіл” („Джура”) зарекомендувала себе як одна з найбільш популярних форм позашкільної роботи з виховання молоді. Гра „Сокіл” („Джура”) знайшла системну підтримку і з боку Міністерства оборони України. Так, наказом Міністра оборони України від 11 січня 2012 р. № 14 затверджений Перспективний план реалізації Програми військово-патріотичного виховання у Збройних Силах України на 2012-2017 роки, який передбачає всебічну підтримку заходів гри.

Мета гри „Джура” – сприяти фізичному, морально-психологічному, інтелектуальному, ідейно-світоглядовому та духовному вихованню і самовихованню української молоді на добрих громадян та провідників суспільства на основі українських національних традицій та християнської моралі.

Завдання:

- фізичне, емоційне та духовне виховання української молоді на основі козацьких духовно-світоглядних цінностей;

- виховання нового покоління української провідної еліти на прикладі геройських чинів Борців за незалежність Української держави та на ідеалах Добра, Правди, Краси, Свободи;

- формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму, спорту, військово-патріотичного виховання;

- популяризація серед молоді військово-прикладних видів спорту, активних способів дозвілля, історії визвольних змагань, козацької культурної спадщини та української військової традиції;

Очікуваний результат:

  • гра „Джура” мала б охопити всі верстви шкільної молоді від молодших школярів до ліцеїв, від сходу до заходу України;

  • щорічні фінальні змагання від районних до всеукраїнських, де б змагались кращі представники виховних козацьких, скаутських, дитячо-юнацьких об’єднань;

  • формування у залучених до гри дітей та юнацтва основ патріотизму – активної громадянської позиції, національної гідності і самосвідомості, любові до своєї Батьківщини – України, готовності захистити свій рідний край;

  • створення потужного молодіжного патріотичного руху за підтримки органів державної влади та місцевого самоврядування;

  • розвиток та популяризація українських спортивних та бойових традицій, відродження національних єдиноборств, зацікавлення та заохочення молоді до військової служби.

ЗБІРНИК ДОКУМЕНТІВ

Пошук
МОН
Педпреса
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів

Copyright MyCorp © 2024